Andrographis (Andrographis paniculata)

Posted · Add Comment

Zioła opisywane na naszych stronach znajdziesz na: Sklepy Herbonlife.

Andrographis paniculata

Andrographis paniculata

Andrographis (Andrographis paniculata) jest ziołem, które rośnie w wilgotnych, zacienionych miejscach w Indiach, na Sri Lance, Pakistanie i w Indonezji. Osiąga ono wysokość nawet do 1 m. Jest znane jako “Król gorzkich ziół”.

Na Dalekim Wschodzie zioło to było używane przy problemach z układem pokarmowym, oddechowym, na spędzenie gorączki, przy bólach gardła i jako środek odkażający. W medycynie chińskiej Andrographis jest znany ze swoich chłodzących właściwości, bo one zmniejszają niezdrową ilość gorąca w organizmie. Dlatego jest używany przy przeziębieniach, a także przy odtruwaniu organizmu.

Andrographis podtrzymuje skuteczność systemu immunologicznego, szczególnie w sytuacjach inwazji różnego typu wirusów czy bakterii. Te właściwości Andrographisu były badane w Chińskiej Akademii Tradycyjnej Medycyny w Bejing oraz w Szwedzkim Instytucie Ziołowym. Androraphis wykazał silne właściwości w utrzymaniu zdrowych i odpowiednio funkcjonujących komórek systemu immunologicznego.Andrographis jest ważnym agentem w utrzymaniu zdrowych naczyń wieńcowych. Jest także odpowiedzialny za utrzymanie zdrowego przepływu krwi, które odżywia serce.
Badania naukowe dowodzą, że Andrographis pomaga w utrzymaniu ciśnienia krwi na zdrowym poziomie. Andrographis ma właściwości odżywiające komórki wątroby, zapewniając tym samym ich prawidłowe funkcjonowanie i zachowanie normalnej histologicznej struktury. Oczywiście to zioło może być stosowane w różnorodnych sytuacjach, gdzie wymagane jest wprowadzenie harmonii – bo tylko wtedy ciało ludzkie funkcjonuje na poziomie, które zabezpiecza zdrowie. Dzięki właściwościom oczyszczającym wątrobę jest to zioło polecane po wypiciu alkoholu, gdyż doskonale usuwa etanol z komórek. Andrographis jest polecany razem z Amalaki na „kaca”. W Indiach od stuleci był ziołem, które koniecznie musiało znaleźć się w „domowej apteczce”.
Andrographis (Andrographis paniculata)

ZAMÓW TU

Wpis „Andrographis (Andrographis paniculata)” został dodany przez Herbonlife

Pamiętaj, zapisz się na listę subskrypcji: tak zapisz mnie!

© Teksty umieszczane na naszych stronach podlegają ochronie praw autorskich, ale zgadzamy się na ich rozpowszechnianie pod warunkiem podawania w zamian źródła ich pochodzenia i umieszczania linków zwrotnych do naszej strony www.herbonlife.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *