Herbatka przeciw zapaleniom z imbiru, kurkumy, cynamonu, cytryny i miodu.

Posted · Add Comment

Zioła opisywane na naszych stronach znajdziesz na: Sklepy Herbonlife.

Coraz więcej badań wspiera ideę, że zapalenia leżą u podstaw objawów najbardziej przewlekłych chorób.

Ziołolecznictwo ajurwedyjskie stosuje ten pyszny przepis na herbatę przeciwzapalną od niepamiętnych czasów. A te popularne składniki, dostępne w wielu kuchniach na całym świecie, uznawane są od dawna za rośliny lecznicze. Herbatka może przyczynić się do znacznego zmniejszenia bólu stawów po regularnym spożywaniu. Jest także doskonała na wszelakie przeziębienia. Nie tylko, że przepis jest skuteczny, ale herbatka jest po prostu pyszna!

A sam przepis? Do rondla z wodą wrzuć kilka plasterków świeżego imbiru, a jeszcze lepiej startego na drobnej tarce oraz podobnie przygotowaną świeżą kurkumę (jeśli nie ma dostępu do świeżych ziół, to użyj dobrej jakości sproszkowanej kurkumy – polecam aromatyczną i organiczną) i świeżo startą lub zmieloną pałeczkę cynamonu. Można także używać z powodzeniem samych sproszkowanych ziół, chociaż jeśli mamy wybór… Gotuj na wolnym ogniu przez 5-10 minut. Dodaj małe porcje miodu i soku z jednej cytryny. Możesz pić na zimno lub gorąco! Spróbuj zastosować 1 litr wody i 1 / 2 do 1 łyżeczki każdego z ziół.

Kurkumina jest silnym przeciwutleniaczem w Kurkumie. Okazała tak skuteczne działanie przeciwzapalne w badaniach nad reumatoidalnym zapaleniem stawów jak niesteroidowe leki przeciwzapalne . Jest skutecznym wymiataczem wolnych rodników i jest obiecująca w profilaktyce raka i choroby Alzheimera. W pożywieniu wydaje się, że wraz ze wzrostem intensywności koloru wzrastają jego wartości odżywcze. Więc kiedy robisz zakupy, poszukuj intensywnie wybarwionych, ciemnozielonych warzyw wśród kapusty, ciemnych jagód, a wśród żółtych pigmentów warzyw takich jak kurkuma, których składniki odżywcze działają z dodatkową intensywnością energetyczną.

Imbir jest tradycyjnie używany w celu tłumienia bólu stawów. Wykazano jego skuteczność w badaniach porównawczych do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Imbir jest również rozgrzewający i pobudzający trawienie.

Cynamon, jako zioło o niezwykłych walorach smakowych, szybko zdobywa swoją reputację regulatora cukru we krwi i lipidów wśród osób zmagających się z opornością na insulinę i cukrzycę typu 2. Poza tym, cynamon posiada działanie przeciwzapalne i przeciwpasożytnicze, oraz rozgrzewające.

Czy potrzebujesz więcej zachęty, aby umieścić w garnku z wodą trochę ziół imbiru, kurkumy, cynamonu i zrobić herbatę? 😉

Wpis „Herbatka przeciw zapaleniom z imbiru, kurkumy, cynamonu, cytryny i miodu.” został dodany przez Herbonlife

Pamiętaj, zapisz się na listę subskrypcji: tak zapisz mnie!

© Teksty umieszczane na naszych stronach podlegają ochronie praw autorskich, ale zgadzamy się na ich rozpowszechnianie pod warunkiem podawania w zamian źródła ich pochodzenia i umieszczania linków zwrotnych do naszej strony www.herbonlife.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *