Ziołomiody – jak przygotować?

Posted · Add Comment

Zioła opisywane na naszych stronach znajdziesz na: Sklepy Herbonlife.

Ziołomiody przygotowuje się ze sproszkowanych ziół i płynnych świeżych miodów. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc miody kompatybilne z ziołami, które wykazują takie same lub podobne właściwości lecznicze co miód, którego chcemy użyć. W miód do naszych celów najlepiej zaopatrzyć się u zaufanego pszczelarza, albo w innym zaufanym sklepie gdzie będziemy mieć pewność co do pochodzenia miodu i jego składu.

Najlepsze do naszych potrzeb i zastosowania są miody: gryczany, akacjowy, spadziowy i rzepakowy.

Poza tym zioła do miodu dobieramy w taki sposób by połączyć je według schorzenia, na które chcemy działać. I tak przykładowo miód lipowy działa na przeziębienia, wrzosowy na dolegliwości nerek, spadziowy i akacjowy na schorzenia dróg oddechowych.

Rośliny do miodów muszą być idealnie suche. Najlepiej kwiaty, liście i płatki. Można też użyć niektórych owoców. Korzeni i kłączy także, jeśli da się je zmielić.

Zioła mielimy w młynku na proszek i mieszamy z miodem. Możliwe jest także zastosowanie gotowych proszków, jeśli jesteśmy pewni ich pochodzenia i świeżości.

Przykład 1. Receptura na miód z ziołami dziurawca na poprawę nastroju.

Potrzebujemy do tego 400 gr miodu lipowego, akacjowego lub lawendowego i 1/2 szklanki sproszkowanego ziela dziurawca. Miód i zioła mieszamy, odstawiamy na 10-12 dni. W celach leczniczych stosujemy 1-2 łyżeczki miedzy posiłkami 3 x dziennie.

Taki miód łagodzi depresje, wspomaga pracę wątroby oraz pomaga w kamicy żółciowej i w niestrawnościach. Nie stosować w okresie letnim.

Przykład 2. Receptura na miód z ziołami anyżu na ułatwienie oddychania.

400 ml miodu spadziowego z drzew iglastych, lipowego lub malinowego, 1/2 szklanki zmielonych owoców biedrzeńca anyżu zmieszać i odstawić na 4-5 dni. Miód ten powleka i dezynfekuje błony śluzowe dróg oddechowych.
Stosowanie: 1 łyżeczkę miodu ssać 3 razy dziennie lub częściej przy silnej infekcji.

Przykład 3. Receptura na miód z ziołowych przypraw kuchennych – imbiru, kurkumy, cynamonu i amalaki.

Tak przygotowany ziołomiód doskonale łagodzi stany zapalne stawów, infekcje dróg oddechowych, sprawdza się w profilaktyce antyrakowej, ma właściwości wzmacniające i pobudzające apetyt. Nadaje się dla dzieci.

400 ml miodu akacjowego lub lipowego zmieszać ze szczyptą zmielonego czarnego pieprzu, 1 łyżką świeżego proszku imbiru, 1 łyżką świeżego, aromatycznego, proszkowanego cynamonu, 1 łyżką kuchenną świeżego proszku amalaki. Amalaki nie jest typową przyprawą kuchenną stosowaną na zachodzie, niemniej nie można nie doceniać jej walorów leczniczych jak i smakowych. Można się w nią zaopatrzyć w niektórych sklepach ze zdrową żywnością i zielarskich, a także w niektórych sklepach internetowych, takich jak www.shop.herbonlife.com. Mieszankę odstawiamy na 7 dni.

Stosowanie. W razie dolegliwości tak otrzymany ziołomiód stosujemy do ssania 2-3 razy dziennie po 1 łyżeczce na pół godziny przed jedzeniem. Można także wymieszać 1 łyżeczkę od herbaty ziołomiodu z letnią wodą i następnie powoli popijać.

Ziołolecznictwo ajurwedyjskie stworzyło niezwykle skuteczną recepturę ziołomiodu pod nazwą Czjawanprasz na infekcje, przeziębienia i ogólne wzmocnienie organizmu, składającą się z ponad 40 sprawdzonych pod względem skuteczności ziół.

Wpis „Ziołomiody – jak przygotować?” został dodany przez Herbonlife

Pamiętaj, zapisz się na listę subskrypcji: tak zapisz mnie!

© Teksty umieszczane na naszych stronach podlegają ochronie praw autorskich, ale zgadzamy się na ich rozpowszechnianie pod warunkiem podawania w zamian źródła ich pochodzenia i umieszczania linków zwrotnych do naszej strony www.herbonlife.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *